Johtokunta

Suur-Helsingin Golf ry:n toiminnasta vastaa seuran palvelukseen palkattu toiminnanjohtaja tukenaan seuran vuosikokouksessa valittava johtokunta. Johtokunta käsittelee kaikki keskeiset seuran toimintaan liittyvät asiat ja käyttää valmistelutyössä apuna toimikuntia. Kaudella 2020 seuran johtokunnassa on puheenjohtajan lisäksi seitsemän vuosikokouksessa valittua jäsentä. Osakeyhtiön hallituksen puheenjohtaja ja SHG ry:n taloudenhoitaja, toiminnanjohtaja ja sihteeri osallistuvat myös kokouksiin.

Johtokunnan jäsenet kaudella 2020

Jouko Laitinen SHG ry:n puheenjohtaja
050 9178147 jouko.a.laitinen@gmail.com

Markko Salminen SHG ry:n varapuheenjohtaja, Ry:n sääntö- ja tasoitustoimikunnan puheenjohtaja
040 576 2344 markko.salminen@alko.fi

Timo Keltanen kapteeni
0400 610181 timo.keltanen@kolumbus.fi

Sari Huuhtanen ladykapteeni, naistoimikunnan vetäjä
050 5685880 lady.huuhtanen@gmail.com

Ari Tarkkanen Urheilutoimikunnan puheenjohtaja
050 9353245 aritarkkanen@gmail.com

Kirsti From
0400 770436 kirsti.from@gmail.com

Jorma Lammila Junioritoimikunnan puheenjohtaja
040 778 2636 jorma.lammila@saunalahti.fi

Pertti Stade Senioritoimikunnan puheenjohtaja
050 330 9445 pstade@elisanet.fi